»

Φεβ 28 2024

Εκπαιδευτική επίσκεψη στην ΕΛΕΠΑΠ Ιωαννίνων

Στο πλαίσιο του Σχεδίου δράσης «Είμαστε εδώ, είμαστε μαζί», την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024, οι μαθητές του Α4 επισκέφτηκαν την  ΕΛΕΠΑΠ Ιωαννίνων με συνοδούς εκπαιδευτικούς τη Γιώτα Βρίγκα, την Έλενα Ζερβού και τον Σπύρο Ντάνη. Στην αρχή, η διευθύντρια καλωσόρισε μαθητές και εκπαιδευτικούς και μίλησε για το έργο της ΕΛΕΠΑΠ, τα άτομα που εξυπηρετεί, τις υπηρεσίες που προσφέρει. Αφού απάντησε ερωτήσεις και πρόβαλε ένα σύντομο βίντεο, μας ξενάγησε στους χώρους του υπερσύγχρονου κτιρίου με το κυκλικό σχήμα, για να συμβολίζει μια αγκαλιά. Τέλος, μεγάλο μέρος της επίσκεψης αφιερώθηκε στη γνωριμία των μαθητών και των μαθητριών με το τμήμα ενηλίκων της δομής. Μετά από παιχνίδια γνωριμίας για να σπάσει ο πάγος, όλα μαζί τα παιδιά τραγούδησαν και χόρεψαν, συζήτησαν και ανακάλυψαν κοινά ενδιαφέροντα.

Τι είπαν τα παιδιά για την επίσκεψη…

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/ekpaideytiki-episkepsi-stin-elepap/