↑ Επιστροφή σε Το σχολείο με μια ματιά

Συμβούλιο Στήριξης

Το Συμβούλιο στήριξης του σχολείου (Ν.4692/2020, κεφ. Β, άρ.22), είναι ένα πενταμελές όργανο με τετραετή θητεία και με αρμοδιότητές του θέματα σχετικά με την προσφορά του σχολείου στην τοπική κοινωνία, με την υλικοτεχνική υποδομή και τους οικονομικούς πόρους του σχολείου, καθώς και με πολιτισμικές δραστηριότητες στην τοπική κοινωνία και, τέλος, με την αξιοποίηση και διάθεση των οικονομικών πόρων της σχολικής μονάδας.

Το Συμβούλιο στήριξης του σχολείου συγκροτήθηκε στις 11/1/2023 με την ακόλουθη σύνθεση.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΣΤΗΡΙΞΗΣ

ΠΡΟΤΥΠΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Πρόεδρος

Καλλιόπη Σταύρου, Διευθύντρια του Πρότυπου Γυμνασίου