↑ Επιστροφή σε Προγράμματα

Erasmus+ (2017-19)

Για άλλη μία φορά το σχολείο μας επιλέχθηκε και πήρε μέρος ως εταίρος στο πρόγραμμα Erasmus+, ένα πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία και τον αθλητισμό για την περίοδο 2014-2020. Συμμετείχαμε στη Δράση «ΚΑ2/Συνεργασία για την Καινοτομία και την Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών (Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices)».

Το πρόγραμμα περιλάμβανε κινητικότητες και ανταλλαγές ομάδων μαθητών μεταξύ σχολείων από την Ισπανία, την Ιταλία, τη Γερμανία και του δικού μας σχολείου και είχε τον τίτλο:

Agenda 2030: Thats our challenge!

Η διάρκεια του προγράμματος ήταν δύο σχολικά έτη (2017-18 & 2018-19) και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας που συμμετείχαν ήταν οι: Ε. Ζήκου, Β. Κεχαγιά, Κ. Μαλάμου, Χ. Παντούλα, Μ. Παπαγεωργίου, Ε. Ράπτη.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το ιστολόγιο του προγράμματος:

Ανακοινώσεις, άρθρα και δημοσιεύσεις σχετικά με το πρόγραμμα:

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/programata/erasmus-2017-2019/