»

Οκτ 12 2016

Ετικέτα ποιότητας για το eTwinning έργο “Microscope detectives”

Το έργο ηλεκτρονικής αδελφοποίησης eTwinningMicroscope detectives”, που πραγματοποιήθηκε στο μάθημα της Βιολογίας στην αγγλική γλώσσα από τους μαθητές του Γ4 (2015-2016), βραβεύτηκε με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας, τόσο από την Ελληνική όσο και από τη Γαλλική Επιτροπή.

Η διαδικτυακή αυτή συνεργασία με το σχολείο της Νοτίου Γαλλίας Lycée de Pezenas περιελάμβανε ανταλλαγές εκπαιδευτικού υλικού και παιχνίδια-γρίφους σχετικά με την αναγνώριση κυττάρων και την εξέλιξη των μικροσκοπίων.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές, που με την ενεργή συμμετοχή τους βελτίωσαν τις δεξιότητές τους στην αγγλική γλώσσα και στις νέες τεχνολογίες εμβαθύνοντας συγχρόνως στη γνώση των βιολογικών φαινομένων.

Υπεύθυνη για τον σχεδιασμό και την υλοποίηση του έργου: Ιωάννα Νείλα, καθηγήτρια βιολογίας.

microscope-detectives

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/etiketa-piotitas-gia-to-etwinning-ergo-microscope-detectives/