»

Νοέ 29 2018

Απονομή του 1ου βραβείου eTwinning στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης του 13ου Εθνικού Διαγωνισμού eTwinning, κατά την οποία απονεμήθηκε στο σχολείο μας το 1ο Πανελλήνιο βραβείο στην κατηγορία Γυμνασίων (ηλικιακή ομάδα 12-15), για το έργο «Xray-Bluray (from Marie Curie to Mariah Carey)». Η βράβευση έγινε στο πλαίσιο του 5ου Πανελλήνιου Συνεδρίου eTwinning, «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Π/θμια και Δ/θμια Εκπ/ση», το οποίο έλαβε χώρα στα Ιωάννινα από 23 έως 25/11/2018. Το βραβείο παρέλαβε η υπεύθυνη εκπαιδευτικός του προγράμματος κ. Ελένη Χαρτζάβαλου, καθηγήτρια Γαλλικών στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής, καθώς και οι δεκατέσσερις γαλλόφωνοι μαθητές που συμμετείχαν στο έργο.

Οι βραβευθέντες μαθητές είναι οι: Αλέξανδρος Κάντας-Πανδής, Αλέξανδρος Ντάτσης, Νίκη Παπά, Αλέξανδρος Παπαγεωργίου, Μελίτα Παπαγεωργίου, Γεώργιος Παπάζης, Έλενα Σιδέρη, Κωνσταντίνα Σιώμου-Γκίζα, Μάριος Στρούμπης, Γεωργία Τάσση, Μαρία Τζιόρα, Γεώργιος Τσιτογιάννης, Χάρης Χατζηγιάννης και Μαρίνα Χατζηρούμπη.

Συγχαρητήρια σε όλους!

bbblbbbr

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/aponomi-toy-1oy-vraveioy-etwinning-sto-scholeio-mas/