»

Νοέ 30 2018

Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου 2018

Με μεγάλη επιτυχία οργανώθηκε και φέτος στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής το Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου 2018-19. Οι τελικοί διεξήχθησαν την Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018 στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Την ευθύνη της οργάνωσης είχαν οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής Βασιλική Κεχαγιά και Θανάσης Σπυρίδωνος, ενώ τη δημοσιογραφική ομάδα μαθητών συντόνισε η φιλόλογος Μαρία Πετρίδου.

Αναλυτικές περιγραφές και φωτογραφίες από τους αγώνες μπορείτε να δείτε στο σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας «Ζωσιμάδων Τύπος».

Η απονομή των βραβείων στους έξι νικητές κάθε κατηγορίας έγινε την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου στις 11:00.

bbblbbbr

Η δημοσιογραφική ομάδα που κάλυψε τους τελικούς αποτελούνταν από τους μαθητές του Γ΄4 Βαρβάρα Γιωτάκη, Κυριακή Γκουργκούλη, Καλλιόπη Παπαλουκά, Ευθύμη Παπανικολάου, Γιάννη Σιάκαρη, Δημήτρη Φούκα.

Δείτε στιγμιότυπα από τον τελικό των κοριτσιών εδώ:

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/endoscholiko-protathlima-anomaloy-2018/