»

Οκτ 05 2016

Βράβευση μαθητών για την Εκπαιδευτική Ρομποτική

Με αφορμή την έναρξη της νέας ακαδημαϊκής χρονιάς, το Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος Ιωαννίνων διοργάνωσε ένα εκπαιδευτικό διήμερο εκδηλώσεων (30-9 και 1-10-2016) για τις σύγχρονες μορφές εκπαίδευσης. Σε αυτό το πλαίσιο, βράβευσαν το project εννέα μαθητών μας της φετινής Γ΄ τάξης, το οποίο διακρίθηκε στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για παιδιά Γυμνασίου (Αθήνα, Απρίλιος 2016) που πραγματοποιήθηκε από τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (WRO Hellas).

robotiki-vrav

Στην τιμητική εκδήλωση, οι μαθητές μας παρουσίασαν το έργο τους ενώπιον του Διευθυντή και στελεχών του ΙΕΚ, του Διευθυντή του σχολείου μας, των υπεύθυνων εκπαιδευτικών Παπαγεωργίου Μαρίας και Ζήκου Ελένης, των γονέων τους και πλήθους κόσμου. Ακολούθησε βράβευση των Ολυμπιονικών και Παραολυμπιονικών της Ολυμπιάδας του Ρίο, ενώ η βραδιά συνεχίστηκε με μουσική και μπουφέ από τους σπουδαστές του Θεσσαλικού ΙΕΚ.

Στιγμιότυπα από την εκδήλωση και την παρουσίαση του project μπορείτε να δείτε εδώ:

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/vravefsi-mathiton-gia-tin-ekpedeftiki-rompotiki/