»

Σεπ 17 2022

Εθνική Ετικέτα Ποιότητας 2022 για το γαλλόφωνο έργο eTwinning «Ça roule»

Το σχολείο μας τιμήθηκε με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το γαλλόφωνο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα  eTwinning «Ça roule», που υλοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2021-22 στο πλαίσιο του μαθήματος των Γαλλικών. Στο έργο συμμετείχαν οι μαθητές της Α΄ τάξης των Γαλλικών (Α1, Α2, Α3), οι οποίοι συνεργάστηκαν με μαθητές από σχολεία της Ευρώπης, από το Βέλγιο, την Ιταλία, την Πορτογαλία και τη Ρουμανία. Ο συντονισμός του προγράμματος πραγματοποιήθηκε από την κ. Ελένη Χαρτζάβαλου, καθηγήτρια Γαλλικών.

Το έργο αξιολογήθηκε από την Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης eTwinning και οι μαθητές του σχολείου μας επιβραβεύτηκαν με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας (Quality Label). Στα θετικά στοιχεία του έργου ήταν η ενεργή συμμετοχή των μαθητών μας στο πρόγραμμα, οι πολύ όμορφες δημιουργίες τους και η δημιουργική  χρήση εργαλείων ΤΠΕ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές, οι οποίοι δούλεψαν με ενθουσιασμό και χάρισαν στο σχολείο μας μία σπουδαία διάκριση!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/ethniki-etiketa-poiotitas-2022-gia-to-gallofono-ergo-etwinning-ca-roule/