»

Σεπ 25 2013

Πανελλήνια Λαμπαδηδρομία Εθελοντών Αιμοδοτών 2013

Το Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων συμμετείχε και φέτος, τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013, στην Πανελλήνια Λαμπαδηδρομία Εθελοντών αιμοδοτών, η οποία μεταφέρει παντού το μήνυμα της εθελοντικής προσφοράς αίματος, με συνοδό καθηγητή τον κ. Γιάννη Ζωγάκη. Η αιμοδοτική φλόγα μετά την Ήπειρο θα διασχίσει την Ελλάδα για να καταλήξει στις 4 Οκτωβρίου στην Καλαμάτα, όπου θα πραγματοποιηθεί η 26η Αμφικτιονία Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών.

Η λαμπαδηδρομία πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, του Εθνικού Κέντρου Αιμοδοσίας (Ε.ΚΕ.Α.), της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών (Π.Ο.Σ.Ε.Α.) και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Θαλασσαιμίας (Ε.Ο.ΘΑ.).

aimodosia1   aimodosia2

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/lambadidodromia2013/

Αφήστε μια απάντηση