»

Φεβ 25 2016

Επιτυχημένη συμμετοχή στο Σχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου Ν. Ιωαννίνων

Την Παρασκευή 15 Ιανουαρίου 2016 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας υπό την επίβλεψη των γυμναστών Βασιλικής Κεχαγιά και Κωνσταντίνου Λώλη έλαβαν μέρος στο Διασχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Πανηπειρωτικό Στάδιο Ιωαννίνων με τη συμμετοχή 261 μαθητών και μαθητριών από τα γυμνάσια και τα λύκεια του Νομού Ιωαννίνων.

Οι μαθητές του σχολείου μας σημείωσαν σημαντικές επιδόσεις. Μάλιστα ο Λάμπρος Βλάχας, φετινός νικητής του Ενδοσχολικού μας Πρωταθλήματος Ανωμάλου Δρόμου, βγήκε πρώτος στην κατηγορία αγοριών των μαθητών γυμνασίου, ενώ στην ίδια κατηγορία και η ομάδα των αγοριών κατέκτησε την πρώτη θέση στην ομαδική βαθμολογία.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των μαθητών μας:

Κατηγορία αγοριών / γυμνάσια (αγώνας 3 χιλιομέτρων)

Τάξη Θέση Χρόνος
Λάμπρος Βλάχας γ΄ γυμνασίου 1η 09?47??
Λεωνίδας-Ραφαήλ Γούνης γ΄ γυμνασίου 3η 10?37??
Ιωάννης Τζιόρας γ΄ γυμνασίου 4η 10?47??
Θεμιστοκλής-Ανδρέας Λέκκας γ΄ γυμνασίου 29η 12?21??

Κατηγορία κοριτσιών / γυμνάσια (αγώνας 2 χιλιομέτρων)

Τάξη Θέση Χρόνος
Αικατερίνη Παγούνη β΄ γυμνασίου 10η 08?49??
Κωνσταντίνα Μυλωνά β΄ γυμνασίου 19η 09?24??
Βασιλεία Καραβίδα β΄ γυμνασίου 31η 10?04??

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας!

Διαβάστε και το σχετικό άρθρο στη σχολική μας εφημερίδα.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/scholiko-protathlima-anomalou-dromou-nomou-ioanninon/