»

Οκτ 20 2023

Όμιλοι αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας 2023-24

Για το σχολικό έτος 2023-24 έχει εγκριθεί με απόφαση του ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου μας η λειτουργία των ακόλουθων Ομίλων αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας (Πράξη 6η/05-10-2023):

• «Δημιουργική γραφή: Πλάθουμε τις δικές μας ιστορίες» (Ε. Ζερβού) – τάξεις Α, Β, Γ – 2 ώρες
  • «Φυσικές Επιστήμες: πείραμα και θεωρία» (Χ. Παντούλα) – τάξεις Α, Β, Γ (προτεραιότητα στις τάξεις Β και Γ) – 2 ώρες
  • «Πάμε σινεμά;» – Όμιλος Κινηματογράφου (Π. Παππά – Μ. Πετρίδου) – τάξεις Α, Β, Γ – 2 ώρες
  • «Παίζουμε μουσική και τραγουδάμε» (Ε. Συρογιαννούλη) – τάξεις Α, Β, Γ – 2 ώρες
  • «Ρυθμός και κίνηση: από το πένταθλο στον παραδοσιακό χορό» (Σ. Ντάνης) – τάξεις Α, Β, Γ – 2 ώρες

Η συμμετοχή στους Ομίλους είναι προαιρετική. Οι μαθητές/τριες μπορούν να παρακολουθούν έως και δύο ομίλους την εβδομάδα, εφόσον το επιθυμούν. Στους ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής μπορούν επίσης να πάρουν μέρος και μαθητές/τριες από άλλα σχολεία της δημόσιας εκπαίδευσης.

Οι αιτήσεις των ενδιαφερόμενων γονέων/κηδεμόνων θα υποβάλλονται στο σχολείο σε έντυπη μορφή από τη Δευτέρα 23/10 έως και την Τρίτη 31/10/2023.Το τελικό εβδομαδιαίο πρόγραμμα λειτουργίας των Ομίλων θα οργανωθεί ανάλογα με τις συμμετοχές.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/omiloi-aristeias-dimioyrgikotitas-kai-kainotomias-2023-24/