»

Σεπ 06 2017

Όμιλοι Δημιουργικότητας & Αριστείας, σχολικό έτος 2017-18

Κατά το σχολικό έτος 2017-18 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας θα λειτουργήσουν οι ακόλουθοι όμιλοι, σύμφωνα με απόφαση του ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου:

1. Πληροφορική – μαθαίνω να προγραμματίζω (2 ώρες)
  2. Από το Scratch στη Ρομποτική (2 ώρες)
  3. Φυσικές επιστήμες και Νέες Τεχνολογίες (2 ώρες)
  4. Φιλαναγνωσία (2 ώρες)
  5. Κινηματογραφική λέσχη: Ιστορία και κινηματογράφος (4 ώρες)
  6. Μαθηματικά “Με κανόνα και διαβήτη” (2 ώρες)
  7. Μουσική έκφραση και δημιουργία (2 ώρες)
  8. Ιταλική γλώσσα και πολιτισμός (2 ώρες)

Οι όμιλοι λειτουργούν σε εβδομαδιαία βάση μετά το κανονικό ημερήσιο πρόγραμμα του σχολείου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρ. 45 του Ν. 3966/2011 και της σχετικής απόφασης της Δ.Ε.Π.Π.Σ. Κάθε μαθητής μπορεί να συμμετάσχει σε δύο (2) ομίλους κατ’ ανώτατο όριο. Στους ομίλους του σχολείου μπορούν να συμμετέχουν και μαθητές από άλλα γυμνάσια της πόλης.

Οι δηλώσεις ενδιαφέροντος θα υποβάλλονται στη διεύθυνση του σχολείου μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2017.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/omili-dimiourgikotitas-aristias-scholiko-etos-2017-18/