»

Απρ 27 2023

Κατανομή υποψηφίων σε εξεταστικά κέντρα

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. το αρχείο με την κατανομή των υποψηφίων σε εξεταστικά κέντρα για την εισαγωγική δοκιμασία δεξιοτήτων του Σαββάτου 29 Απριλίου, για την οποία οι γονείς/κηδεμόνες έχουν ενημερωθεί και με σχετικό sms και αναγράφεται επίσης στο αποδεικτικό υποβολής της αίτησής τους.

Στο ακόλουθο αρχείο δείτε την κατανομή με αναφορά στον αναγνωριστικό κωδικό της αίτησης – το εξεταστικό κέντρο βρίσκεται στη 2η στήλη:

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ.xls (αρχείο excel)

ή σε μορφή PDF:

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ.pdf (αρχείο pdf)

Με απόφαση της  Εποπτεύουσας Επιτροπής Διαδικασιών Εξετάσεων και Κλήρωσης (Ε.Ε.Δ.Ε.Κ.) ορίζεται ότι για την περίπτωση κατά την οποία ο κηδεμόνας δεν έχει δηλώσει στην αίτησή του τη σχολική μονάδα στην οποία επιθυμεί ο/η υποψήφιος/α να είναι επιλαχών/χούσα,

στην περίπτωση της μη επιτυχίας:

α) αν έχει δηλωθεί μία μόνο προτίμηση ο/η μαθητής/τρια θα είναι επιλαχών/χούσα στη μοναδική προτίμηση,

β) αν έχουν δηλωθεί περισσότερες από μία σχολικές μονάδες προτίμησης ο/η μαθητής/τρια  θα είναι επιλαχών/χούσα στη σχολική μονάδα πρώτης προτίμησης.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/katanomi-ypopsifion-se-exetastika-kentra/