»

Ιούν 25 2020

Κατανομή υποψηφίων σε εξεταστικά κέντρα για την εισαγωγική δοκιμασία (τεστ) δεξιοτήτων στην Α΄ γυμνασίου σχολικού έτους 2020-21

Τα σχολεία που έχουν οριστεί ως εξεταστικά κέντρα (ΕΚ) για την εισαγωγική δοκιμασία (τεστ) δεξιοτήτων στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής, η οποία θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020, είναι τα ακόλουθα:

• Κεντρικό ΕΚ: Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής, Δομπόλη 30 (τηλέφωνο: 2651043141)
  • Παράρτημα: 6ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων, Κιάφα (τηλέφωνο: 2651040517)

Η κατανομή των υποψηφίων στα δύο εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

α) στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής θα εξεταστούν οι υποψήφιοι/ες που τα αρχικά του επωνύμου τους είναι  Α-Ν (ελληνικό αλφάβητο) και  A-Z (λατινικό αλφάβητο), καθώς και όσοι/ες χαρακτηρίστηκαν ως μαθητές/τριες με αναπηρία ή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες βάσει της γνωμάτευσης που έχουν καταθέσει,

β) στο 6ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων θα εξεταστούν οι υποψήφιοι/ες που τα αρχικά του επωνύμου τους είναι  Ο-Ω (ελληνικό αλφάβητο).

Για την επιβεβαίωση της κατανομής, ανοίξτε το σχετικό αρχείο:

Επισήμανση: Στους χώρους των παραπάνω εξεταστικών κέντρων θα τηρηθούν αυστηρά όλα τα ισχύοντα μέτρα προστασίας του ΕΟΔΥ για τον περιορισμό της εξάπλωσης του ιού Covid-19, σχετικά με την αποφυγή του συγχρωτισμού, την τήρηση αποστάσεων, τον φυσικό αερισμό, καθώς και την καθαριότητα των χώρων.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/katanomi-ypopsifion-se-exetastika-kentra-gia-tin-eisagogiki-dokimasia-test-dexiotiton-stin-a-gymnasioy-scholikoy-etoys-2020-21/