»

Ιούν 11 2019

Γραπτή δοκιμασία εισαγωγής στην Α τάξη, σχολικού έτους 2019-2020

Την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2019 θα πραγματοποιηθεί η γραπτή δοκιμασία εισαγωγής μαθητών/τριων για την Α΄ τάξη του σχολικού έτους 2019-20, στις κτιριακές εγκαταστάσεις του σχολείου, Δομπόλη 30.

Η ώρα προσέλευσης των υποψηφίων είναι το αργότερο μέχρι τις 09.00.

Η γραπτή δοκιμασία θα διαρκέσει συνολικά δύο (2) ώρες και για τα δύο μαθήματα, από τις 10.00 μέχρι τις 12.00.

Οι υποψήφιοι θα έχουν μαζί τους:

• το Δελτίο εξεταζομένου (Βεβαίωση Υποβολής Αίτησης με τον κωδικό που έχουν αποκτήσει ηλεκτρονικά και έχουν εκτυπώσει από το σύστημα)
  • αποδεικτικό ταυτοπροσωπίας: αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο σε ισχύ ή πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας (εκδίδεται από το ΚΕΠ),
  • στυλό χρώματος μπλε, μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα (χάρακα και διαβήτη).

Είναι δυνατόν να έχουν επίσης εμφιαλωμένο νερό.

Απαγορεύεται να έχουν μαζί τους διορθωτικό (μπλάνκο), στυλό που σβήνει, σημειώσεις, βιβλία, κινητά τηλέφωνα ή άλλες ψηφιακές συσκευές.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/grapti-dokimasia-eisagogis-stin-a-taxi-scholikoy-etoys-2019-2020/