»

Ιούν 15 2015

Erasmus+: Επίσκεψη στο Realschule Uetze (Γερμανία)

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Erasmus+, Δράση «ΚΑ2/Συνεργασία για την Καινοτομία και την Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών-Στρατηγικές Συμπράξεις-Εταιρικές Σχέσεις (Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices – Strategic Partnerships)» και ειδικότερα του προγράμματος: “Power up! Motivation for a healthy lifestyle – Get active for your future: Shaping the future career”, οι εκπαιδευτικοί του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων, Κεχαγιά Βασιλική και Τσιπλακίδης Ιάκωβος, μαζί με 10 μαθητές επισκέφθηκαν το Realschule UETZE στη Γερμανία και συμμετείχαν στις δραστηριότητες του προγράμματος κατά το χρονικό διάστημα 3-9 Μαΐου 2015.
realschule2

realschule3

Βίντεο με δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της επίσκεψης του σχολείου μας στο Realschule Uetze στη Γερμανία (3.5. -9.5.2015)

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/erasmus-episkepsi-sto-realschule-uetze-germania/