»

Ενισχυτική διδασκαλία – Αρχαία Ελληνικά 2013-14

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ
(Σχολικό έτος 2013-14)

Κατά το σχ. έτος 2013-2014, 19 μαθητές της Α΄ τάξης και 16 της Γ΄ παρακολούθησαν μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας στα Αρχαία Ελληνικά από το πρωτότυπο.
Στόχος της διδασκαλίας ήταν η ενίσχυση των μαθητών στο μάθημα των αρχαίων ελληνικών. Επίσης καταβλήθηκε προσπάθεια να καλλιεργηθεί το ενδιαφέρον των μαθητών για την αρχαιογνωσία και την αρχαιογλωσσία με τη βοήθεια των ΤΠΕ.
Οι μαθητές βελτίωσαν τη σχέση τους με το μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών. Κάλυψαν γνωστικά κενά, ασκήθηκαν στις ομαδοσυνεργατικές τεχνικές διδασκαλίας και αξιοποίησαν τις δυνατότητες των ΤΠΕ για τη διδακτική του μαθήματος.

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Β. ΚΟΛΙΟΣ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/enisxitikiarxaia201314/

Αφήστε μια απάντηση