»

Ιαν 17 2015

Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου 2014-15

Τη Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014 έλαβαν χώρα στο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής οι Τελικοί Αγώνες Ανώμαλου Δρόμου αγοριών και κοριτσιών για το Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου 2014-2015. Συνολικά στους δύο τελικούς πήραν μέρος 30 αγόρια και 28 κορίτσια, που επιλέχθηκαν κατόπιν προκριματικής δοκιμασίας κατά τμήμα.

Αναλυτικά οι πρώτοι 6 φιναλίστ:
ΘΕΣΗ ΑΓΟΡΙΑ ΤΜΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΜΗΜΑ
Βλάχας Λάμπρος Β1 Μαντέλλου Άρτεμις Γ4
Αποστόλου Τάσος Γ1 Φωτίου Παναγιώτα Α4
Τζιόρας Γιάννης Β3 Τσάνη Αναστασία Γ3
Εμβραΐζογλου Νίκος Β1 Κατσανάκη Βασιλεία Β2
Ζάψας Γιάννης Γ2 Καρατζόγλου Φοίβη Β2
Μαζιανίτης Ηλίας Γ3 Σιάση Χρύσα Β4

Η βράβευση των νικητών και η απονομή μεταλλείων και κυπέλλων έγινε τη Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου από τον Διευθυντή, κ. Βασίλειο Κρανά, και την καθηγήτρια φυσικής αγωγής κ. Β. Κεχαγιά.

Προετοιμασία & οργάνωση πρωταθλήματος: Βασιλική Κεχαγιά, Αναστασία Γιαννάκου και Βασίλειος Θεοδωράκης.
Οργάνωση & εποπτεία τελικού: Βασιλική Κεχαγιά – Αλέξανδρος Κανδρέλης.

Οι αγώνες και η βράβευση καλύφθηκαν από τη δημοσιογραφική ομάδα της σχολικής μας εφημερίδας. Το σχετικό ρεπορτάζ έχει δημοσιευτεί στο 7ο φύλλο της εφημερίδας Ζωσιμάδων Τύπος (σελίδες 7-8).

Παρακολουθήστε το βίντεο των αγώνων:

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/endoscholiko-protathlima-anomalou-dromou-2014-15/