»

Έκθεση έργων / Μαθήματα Εικαστικών & Τεχνολογίας

αφίσα:σύνθεση από έργα μαθητών

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής, με πρόθεση την ενεργό και συνεχή αλληλεπίδραση των εκπαιδευτικών και των μαθητών του με την τοπική κοινωνία και εκπαιδευτική κοινότητα, σας προσκαλεί στην έκθεση μαθητικών έργων από τα μαθήματα των Εικαστικών και της Τεχνολογίας.

Διάρκεια έκθεσης: Δευτέρα 22 Μαΐου 2017 έως και Παρασκευή 26 Μαΐου 2017
Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου, Δομπόλη 30, Ιωάννινα

Εκπαιδευτικοί Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης της πόλης μας μπορούν να επισκεφθούν την έκθεση μαζί με τους μαθητές τους σε οργανωμένες επισκέψεις.

Επιπλέον, στο πλαίσιο του ρόλου των Πρότυπων & Πειραματικών σχολείων στην εκπαίδευση, οι εκπαιδευτικοί κ. Ι. Ζωγάκης (Εικαστικών) και κ. Κ. Τσοκάνης (Τεχνολογίας) θα ξεναγήσουν στην έκθεση εκπαιδευτικούς αντίστοιχων ειδικοτήτων και θα παρουσιάσουν τις εκπαιδευτικές προσεγγίσεις των έργων και ενδεικτικές διδακτικές μεθόδους αξιοποίησης, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Δευτέρα 22 Μαΐου, ώρα 18.00: Εκπαιδευτικοί ΠΕ08 Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης
Τετάρτη 24 Μαΐου, ώρα 18.00: Εκπαιδευτικοί Τεχνολογίας

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/ekthesi-ergon-apo-ta-mathimata-ton-ikastikon-ke-tis-technologias/