»

Απρ 03 2014

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Τμήμα Πλαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης

Στο πλαίσιο των δράσεων του προγράμματος των Εικαστικών των Πειραματικών Σχολείων και του Περιβαλλοντικού Προγράμματος “Η φύση στα έργα Λαϊκής τέχνης του 18ου και 19ου αι. των παραδοσιακών οικισμών της Ηπείρου” πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη μελέτης στο Τμήμα Πλαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στις 3/4/2014.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια Ζωγραφικής, Χαρακτικής και Φωτογραφίας και ενημερώθηκαν για τις σύγχρονες ακαδημαϊκές μορφές Τέχνης και τη λειτουργία των εργαστηρίων από τους διδάσκοντες του τμήματος Στέφανο Τσιόδουλο, ζωγράφο, Σταθοπούλου Ράνια, χαράκτρια και Διαμαντόπουλο Στάθη, φωτογράφο.

Ευχαριστούμε τους διδάσκοντες καθηγητές για την ενημέρωση και τη φιλοξενία στους χώρους του τμήματος.

Συντονιστές επίσκεψης: Ζωγάκης Ιωάννης (Καλλιτεχνικών), Ράπτη Ευτυχία (Πληροφορικής)

bbblbbbr

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/ekpedeftiki-episkepsi-sto-tmima-plastikon-technon-ke-epistimon-tis-technis/