»

Ιούλ 09 2020

Εγγραφές στην Α Τάξη για το σχολικό έτος 2020-21

Κατά το σχολικό έτος 2020-2021 στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής θα φοιτήσουν 88 μαθητές/τριες.

Οι γονείς/κηδεμόνες των επιτυχόντων μαθητών θα πρέπει να υποβάλουν δήλωση εγγραφής έως την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2020. (κατεβάστε τη δήλωση εγγραφής)

Εφόσον κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν επιθυμούν να φοιτήσουν στο σχολείο, οι γονείς / κηδεμόνες τους οφείλουν μέχρι την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2020 να καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής της θέσης φοίτησης στο σχολείο μας. (κατεβάστε την αρνητική δήλωση)

Οι κενές θέσεις που θα προκύψουν θα διατεθούν στους/στις επιλαχόντες/ουσες με σειρά κατάταξης σύμφωνα με τον τελικό πίνακα επιλαχόντων/ουσών όπως έχει ανακοινωθεί.

Τους καλοκαιρινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 8.30-13.30 και από την 1η Σεπτεμβρίου καθημερινά.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/eggrafes-stin-a-taxi-gia-to-scholiko-etos-2020-21/