»

Μαρ 15 2017

Εκπαιδευτική επίσκεψη στην εταιρεία NIKI Digital Engineering

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Ενεργοί μαθητές εντός και εκτός σχολικού περιβάλλοντος», την Παρασκευή 10-3-2017 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος Γ4 στην εταιρεία NIKI Digital Engineering, με συνοδούς τις εκπαιδευτικούς Ελένη Ζήκου και Μαρία Παπαγεωργίου. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τα στελέχη και τις δομές της καινοτόμου αυτής εταιρείας, καθώς και τα ερευνητικά επιτεύγματά τους στο πεδίο της επιστημονικής τεχνολογίας και, συγκεκριμένα, του βιομηχανικού σχεδιασμού, της ενέργειας, της Βιοϊατρικής και των Νέων Τεχνολογιών. Ακολούθησε συζήτηση με τον διεθνώς διακεκριμένο επιστήμονα και ιδιοκτήτη της εταιρείας, κ. Δημήτριο Βαρτζιώτη, σχετικά με τον ευφυή και ενεργό άνθρωπο στο σύγχρονο πολιτισμικό πλαίσιο. Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με απαγγελία δικών του ποιημάτων από τους μαθητές και μίνι δεξίωση που προσφέρθηκε προς τιμήν τους.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/didaktiki-episkepsi-stin-eteria-niki-mepe-digital-engineering/