»

Ιούν 25 2019

Διακρίσεις στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής 2019

Κατά το σχολικό έτος 2018-19 μαθητές του σχολείου μας πήραν μέρος στους ετήσιους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής και απέσπασαν σημαντικές διακρίσεις.

Συγκεκριμένα, στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου “Αριστοτέλης” 2019, που συνδιοργάνωσαν το Τμήμα Φυσικής του ΕΚΠΑ και η ΕΕΦΕΕ, οι μαθητές μας που πρώτευσαν είναι:

• Α΄ Τάξη

1ο βραβείο Αριστείας: Μπέλλου Μαρίνα Φωτεινή, Μπατσούλης Ευάγγελος, Μανή Μαρία, Νικολάου Απόλλωνας

2ο βραβείο Αριστείας: Μποζίδης Μιχαήλ, Νίκας Νικόλαος

• Β΄ Τάξη

2ο βραβείο Αριστείας: Κυρτζόγλου Ιόλη Αγάπη

3ο βραβείο Αριστείας: Νίκας Χριστόφορος

Εύφημος μνεία: Λιούτας Δημήτριος, Ντόντορος Απόστολος

Επίσης, στον 7ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2019 της ΕΕΦ διακρίθηκαν οι μαθητές:

• Α΄ τάξη

Βραβείο: Μπατσούλης Ευάγγελος

Έπαινος: Νικολάου Απόλλωνας

• Γ΄ τάξη

Έπαινος: Κατωπόδη Αντιγόνη Μαρία

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τις διακρίσεις και για τον ζήλο τους!

Δείτε την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων εδώ και εδώ.

Πληροφορίες γενικά για τους διαγωνισμούς: των ΕΚΠΑ/ΕΕΦΕΕ και της ΕΕΦ.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/diakriseis-stoys-panellinioys-diagonismoys-fysikis-2019/