»

Απρ 13 2023

Ανακοίνωση του πίνακα αιτήσεων για εισαγωγή στα Πρότυπα σχολεία

Ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. και στην πλατφόρμα αιτήσεων στην Ενιαία ψηφιακή πύλη gov.gr ο πίνακας των αιτήσεων για εισαγωγή στα Πρότυπα σχολεία με αναφορά στον κωδικό της αίτησης, στις επιλογές σχολικών μονάδων, στην επιλογή σχολείου λίστας επιλαχόντων και στην ειδική κατηγορία.

Οι γονείς/κηδεμόνες των υποψηφίων καλούνται να προβούν σε έλεγχο των στοιχείων της αίτησής τους (ονοματεπώνυμο μαθητή, ένταξη σε ειδική κατηγορία, τάξη και βαθμίδα) αντιπαραβάλλοντάς τα και με τα στοιχεία του παραπάνω πίνακα βάσει του κωδικού της αίτησης. Σε περίπτωση λάθους θα πρέπει να ενημερώσουν το Εξεταστικό Κέντρο / Πρότυπο σχολείο της πρώτης επιλογής τους το αργότερο μέχρι τις 19/4/2023 με υπεύθυνη δήλωση για τις αλλαγές (ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου μας: mail@gym-zosim.ioa.sch.gr).

Επισημαίνεται ότι σε αυτή τη φάση μπορούν να διορθωθούν λάθη που θα επισημάνουν οι γονείς μόνο ως προς τα στοιχεία του μαθητή και όχι ως προς την επιλογή σχολείου.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/anakoinosi-toy-pinaka-aitiseon-gia-eisagogi-sta-protypa-scholeia/