Οκτ 16 2018

Βράβευση μαθητών μας για τη διάκρισή τους στον «Ευκλείδη»

Στις 13 Οκτωβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τα Μαθηματικά στην Αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος της Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής Ακαδημίας. Την εκδήλωση συνδιοργάνωσαν το Τμήμα Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, το Παράρτημα Ιωαννίνων της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας και η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου. Στα πλαίσια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε βράβευση μαθητών της πόλης των Ιωαννίνων, οι οποίοι διακρίθηκαν στη β΄ φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» που διοργανώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) κατά το σχολικό έτος 2017-18.

Το Παράρτημα Ν. Ιωαννίνων της Ε.Μ.Ε. απένειμε τιμητικά διπλώματα στους διακριθέντες μαθητές, μεταξύ των οποίων ήταν και οι μαθητές του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής:

• Τζαχρήστας Γεώργιος (πρώτο βραβείο)
  • Μπότσιου Σοφία (πρώτο βραβείο)
  • Καραμάνη Δανάη (δεύτερο βραβείο)

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρουν τους μαθητές για την επιτυχία τους.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/vraveysi-mathiton-mas-gia-ti-diakrisi-toys-ston-eykleidi/