Δεκ 18 2015

Βράβευση μαθητών μας στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2015

Το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο Τμήμα Φυσικής του Α.Π.Θ. η βράβευση/απονομή επαίνων των πρωτευσάντων μαθητών της Βόρειας Ελλάδας, της Θεσσαλίας και της Ηπείρου στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής (Γυμνασίου), που έγινε στις 7 Μαρτίου 2015.

Στην εκδήλωση αυτή παρέλαβε το βραβείο του και ο μαθητής του σχολείου μας Κρανιώτης Βασίλειος, ο οποίος κατέλαβε τη δεύτερη θέση στον διαγωνισμό μεταξύ των μαθητών της Α΄ τάξης.

Επιπλέον, και οι οκτώ μαθητές της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας που πήραν μέρος στον Διαγωνισμό, καθώς επίσης και ένας μαθητής της Β΄ Γυμνασίου, πρώτευσαν (ανακοίνωση αποτελεσμάτων).

Τα ονόματα των μαθητών του σχολείου μας που πρώτευσαν στον Διαγωνισμό Φυσικής και η σειρά κατάταξής τους έχουν ως εξής:

Πρωτεύσαντες Α΄ Γυμνασίου

• Κρανιώτης Βασίλειος, του Γεωργίου και της Ουρανίας
  • Κωσταδήμα Ναταλία-Γεωργία, του Νικολάου και της Παρασκευής
  • Καρατζόγλου Έκτορας-Αθανάσιος, του Γεωργίου και της Αμαλίας
  • Ντούτσης Γεώργιος, του Ιωάννη και της Ανδρομάχης
  • Κούτλας Δημήτριος, του Δημητρίου και της Αγλαΐας
  • Χρονάκης Ιωάννης, του Ευάγγελου και της Σοφίας
  • Καμπλέτσας-Μπαγκλής Δημήτριος-Πέτρος, του Ανδρέα και της Αγγελικής
  • Σουρέλης Σπυρίδων, του Κωνσταντίνου και της Παναγιώτας

Πρωτεύσαντες Β΄ Γυμνασίου

• Βλάχας Λάμπρος, του Παναγιώτη και της Ιωάννας