Δεκ 21 2015

Βράβευση από το Εθνικό Κέντρο Europass

Τη14η θέση πανελλαδικά κατέλαβε το Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων για τη συμμετοχή του στην προώθηση της ευρωπαϊκής κινητικότητας που επιτεύχθηκε το έτος 2015. Ειδικότερα, όπως προκύπτει από τα στοιχεία της βάσης δεδομένων που διατηρεί το Εθνικό Κέντρο Europass της Ελλάδας στον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.), το σχολείο μας διακρίθηκε πανελλαδικά για τις πολλές ολοκληρωμένες δράσεις κινητικότητας των μαθητών στο πρόγραμμα Erasmus+ με αποτέλεσμα οι μαθητές να αποκτήσουν το Europass.

Έτσι το σχολείο μας τιμήθηκε στην επετειακή εκδήλωση EUROPASS Balloon Day, που διοργάνωσε το Eθνικό Κέντρο Europass στις 10 Δεκεμβρίου 2015 στην Αθήνα, και έλαβε ως αναμνηστικό δώρο έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο χωρητικότητας 500 GB. Το βραβείο παρέλαβε η κυρία Ελένη Γκαδρή, καθηγήτρια Γερμανικής Γλώσσας και συντονίστρια του προγράμματος Erasmus+.

Περισσότερες πληροφορίες για τη βράβευση θα δείτε εδώ και στην ιστοσελίδα του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

EUROPASS βραβείο » EUROPASS βραβείο
bbblbbbr
123

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/vravefsi-apo-to-ethniko-kentro-europass/