Νοέ 27 2016

«Ulysse 2016: Je reviendrai» : Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας

Το σχολείο μας, μετά από την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας, βραβεύτηκε και με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας μας στο γαλλόφωνο διαθεματικό πρόγραμμα eTwinning με τίτλο: «Ulysse 2016: Je reviendrai!» .

Η βράβευση με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας σημαίνει πως η εργασία των μαθητών και του σχολείου μας έχει αναγνωρισθεί στο υψηλότερο ευρωπαϊκό επίπεδο. Το βραβευμένο έργο θα εμφανιστεί σε ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Διαδικτυακής Πλατφόρμας του eTwinning.

Το πρόγραμμα εκπονήθηκε κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2015-16 από τους μαθητές της τάξης των γαλλικών του Β1 και Β4 υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας των γαλλικών Ε. Χαρτζάβαλου.

Στο έργο συμμετείχαν διαθεματικά οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας: Ζήκου Ελένη, Ζωγάκης Ιωάννης, Μπεκιάρη Καλλιόπη, Παπαγεωργίου Μαρία και Παππά Παναγιώτα.

ulysse_2016

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/ulysse-2016-je-reviendrai-evropaiki-etiketa-piotitas/