Φεβ 25 2013

School athletics 2012 -13

Tην Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012 πραγματοποιήθηκε και φέτος στο σχολείο μας ο καθιερωμένος αγώνας εσωτερικού πρωταθλήματος ανωμάλου δρόμου υπό την επίβλεψη των καθηγητών φυσικής αγωγής του σχολείου κ. Κανδρέλη Αλεξάνδρου και κ. Κεχαγιά Βασιλικής. Συμμετείχαν 2 μαθητές και 2 μαθήτριες από κάθε τμήμα και των τριών τάξεων, οι οποίοι είχαν τις καλύτερες επιδόσεις στο τεστ αντοχής 1ου τριμήνου.

Ο αγώνας του ανώμαλου δρόμου για τα αγόρια άρχισε με ένα χαλαρό ζέσταμα και διατάσεις. Μόλις ολοκληρώθηκαν οι διατάσεις, τους  μίλησε ο  κ. Κανδρέλης  για το πώς πρέπει να τρέξουν, πώς να ελέγξουν την ταχύτητά τους και πόσους γύρους πρέπει να κάνουν. Επίσης, η κ. Κεχαγιά Βασιλική εμψύχωνε τα παιδιά.

Τα αγόρια έτρεξαν 6 φορές την προβλεπόμενη διαδρομή και τα κορίτσια 4. Κατά τη διάρκεια του αγώνα στα αγόρια δεν είχαμε ανατροπές: προηγήθηκε σταθερά ο κωπηλάτης μας, ο Γιώργος ο Βασιλείου, ενώ στα κορίτσια η κολυμβήτριά μας, η Ηλιάνα η Ανδρέου. Το τέλος του αγώνα τους βρήκε όλους κατάκοπους και εξαντλημένους, αλλά και χαρούμενους για την προσπάθεια που έκαναν. Η αντιπαλότητα ξεχάστηκε και όλοι φωτογραφήθηκαν αγκαλιασμένοι και χαμογελαστοί!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/schoolathletics201213/

Αφήστε μια απάντηση