Ιούν 29 2017

Σχετικά με την εγγραφή μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2017-2018

Κατά το σχολικό έτος 2017-2018 στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής θα φοιτήσουν 88 μαθητές. Εφόσον κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν επιθυμούν να φοιτήσουν στο σχολείο, οι γονείς / κηδεμόνες τους οφείλουν μέχρι την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου 2017 να καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής της θέσης φοίτησης στο σχολείο μας.  Οι κενές θέσεις που θα προκύψουν θα διατεθούν στους επιλαχόντες με σειρά προτεραιότητας. Στην περίπτωση επιλαχόντων που ισοβαθμούν θα γίνει κλήρωση παρουσία των υποψήφιων μαθητών και των κηδεμόνων τους.
Οι γονείς των επιτυχόντων μαθητών θα πρέπει να υποβάλουν δήλωση δεύτερης ξένης γλώσσας (Γαλλική, Γερμανική ή Ιταλική) έως την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου 2017.
Τους καλοκαιρινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 8.30-13.30.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://gym-zosim.ioa.sch.gr/wp/schetika-me-tin-engrafi-mathiton-stin-a-taxi-gia-to-scholiko-etos-2017-2018/