Ιούν 28 2019

Σχετικά με την εγγραφή μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2019-2020

Κατά το σχολικό έτος 2019-2020 στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής θα φοιτήσουν 88 μαθητές/τριες.

Οι γονείς/κηδεμόνες των επιτυχόντων μαθητών θα πρέπει να υποβάλουν δήλωση εγγραφής έως την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019. (κατεβάστε τη δήλωση εγγραφής)

Τους καλοκαιρινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 8.30-13.30.

Εφόσον κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν επιθυμούν να φοιτήσουν στο σχολείο, οι γονείς / κηδεμόνες τους οφείλουν μέχρι την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019 να καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής της θέσης φοίτησης στο σχολείο μας. (κατεβάστε την αρνητική δήλωση)

Οι κενές θέσεις που θα προκύψουν θα διατεθούν στους επιλαχόντες με σειρά προτεραιότητας. Στην περίπτωση επιλαχόντων που ισοβαθμούν θα γίνει κλήρωση παρουσία των υποψήφιων μαθητών και των κηδεμόνων τους.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://gym-zosim.ioa.sch.gr/wp/schetika-me-tin-eggrafi-mathiton-trion-stin-a-taxi-gia-to-scholiko-etos-2019-2020/