Ιούν 29 2018

Σχετικά με την εγγραφή μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2018-2019

Κατά το σχολικό έτος 2018-2019 στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής θα φοιτήσουν 88 μαθητές/τριες. Εφόσον κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν επιθυμούν να φοιτήσουν στο σχολείο, οι γονείς / κηδεμόνες τους οφείλουν μέχρι την Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου 2018 να καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής της θέσης φοίτησης στο σχολείο μας.  Οι κενές θέσεις που θα προκύψουν θα διατεθούν στους επιλαχόντες με σειρά προτεραιότητας. Στην περίπτωση επιλαχόντων που ισοβαθμούν θα γίνει κλήρωση παρουσία των υποψήφιων μαθητών και των κηδεμόνων τους.
Οι γονείς/κηδεμόνες των επιτυχόντων μαθητών θα πρέπει να υποβάλουν δήλωση εγγραφής έως την Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου 2018.
Τους καλοκαιρινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 8.30-13.30.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://gym-zosim.ioa.sch.gr/wp/schetika-me-tin-eggrafi-mathiton-stin-a-taxi-gia-to-scholiko-etos-2018-2019/