↑ Επιστροφή σε Προγράμματα

Erasmus+ (2017-19)

Για άλλη μία φορά το σχολείο μας επιλέχθηκε και συμμετέχει ως εταίρος στο πρόγραμμα Erasmus+, ένα πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία και τον αθλητισμό για την περίοδο 2014-2020. Συμμετέχουμε στη Δράση «ΚΑ2/Συνεργασία για την Καινοτομία και την Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών (Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices)».

Το πρόγραμμα αφορά κινητικότητες και ανταλλαγές ομάδων μαθητών μεταξύ σχολείων από την Ισπανία, την Ιταλία, τη Γερμανία και του δικού μας σχολείου και έχει τον τίτλο:

Agenda 2030: Thats our challenge!

Έχει διάρκεια δύο σχολικών ετών (2017-18 και 2018-19) και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα είναι οι: Ε. Ζήκου, Β. Κεχαγιά, Κ. Μαλάμου, Χ. Παντούλα, Μ. Παπαγεωργίου, Ε. Ράπτη.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το ιστολόγιο του προγράμματος:

Ανακοινώσεις, άρθρα και δημοσιεύσεις σχετικά με το πρόγραμμα:

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://gym-zosim.ioa.sch.gr/wp/programata/erasmus-2017-2019/