Οκτ 09 2012

Ποδηλατικός γύρος της λίμνης 2012

Την Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012 πραγματοποιήθηκε ο Ποδηλατικός Γύρος της λίμνης Παμβώτιδας, που διοργάνωσαν ο Όμιλος Φίλων Ποδηλάτου Ιωαννίνων (ΟΦΠΙ) σε συνεργασία με το 10ο Γυμνάσιο και τη Β/μια Εκπαίδευση Ιωαννίνων και στον οποίο συμμετείχε και το Πρότυπο Πειραματικό Σχολείο Ζωσιμαίας Σχολής.

Η εκκίνηση δόθηκε στις 10 το πρωί από την Κεντρική Πλατεία, αφού πρώτα έγινε ενημέρωση για τους κανόνες ασφαλείας και προμηθεύτηκαν όλοι με νερά. Η προγραμματισμένη διαδρομή που ακολουθήθηκε ήταν: Κεντρική Πλατεία, Παλαιά ΚΤΕΛ, Αμφιθέα, Λογγάδες, Γέφυρες Κατσικάς, Μώλος και τερματισμός στην Κεντρική Πλατεία. Ο καιρός ήταν πολύ καλός, ενώ τους ποδηλάτες συνόδευαν άντρες της Τροχαίας Ιωαννίνων και οι  Εθελοντές-Σαμαρείτες του ΕΕΣ Ιωαννίνων.

bike1   bike3

bike4   bike5

bike7   bike8

bike9    bike10