Μαθητών έργα

Για την προβολή των μαθητικών εργασιών που εκπονούνται στο πλαίσιο των προγραμμάτων και των μαθημάτων έχουμε δημιουργήσει και διαμορφώσει κατάλληλα ένα συνεργατικό ιστολόγιο στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Επισκεφθείτε το και δείτε τις εργασίες εδώ

Ακολουθούν οι τίτλοι και μια μικρή περιγραφή από τις πρόσφατες αναρτήσεις.

• Εργασίες Γεωγραφίας
  • Εργασίες βιολογίας
  • Γαλλόφωνο πρόγραμμα eTwinning 2018-2019 «De l’Epire à la Gascogne: mais quelle histoire!»
  • Πολιτιστικό πρόγραμμα «Agenda 2030 και στατιστικές εφαρμογές»- Στατιστική έρευνα και ανάλυση (Δείκτης Μάζας Σώματος)
  • eTwinning 2018-19: Συγγραφή μύθων στα Γαλλικά
  • Ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning 2018-2019 στα Γαλλικά «On joue, on crée et on apprend!!!»
  • Η διακοσμητική τέχνη των βυζαντινών χειρογράφων. Το «Μηνολόγιον» του Βασιλείου του Β΄.
  • «Ζωσιμάδες. Ηπειρώτες ευεργέτες: έργο – κοινωνική προσφορά.”
  • Πρόσφορο. Διαθεματική διδασκαλία στα μαθήματα της Οικιακής Οικονομίας και των Θρησκευτικών
  • Εξάντας και Μέτρηση απρόσιτων αποστάσεων
  • «Ακολουθώντας τον Ήλιο». Εργασία μαθητών -Μαθηματικά- Αστρονομία
  • Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου