Ιούν 13 2018

Γραπτή δοκιμασία εισαγωγής στην Α τάξη, σχολικού έτους 2018-2019

Την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018 θα πραγματοποιηθεί η γραπτή δοκιμασία εισαγωγής μαθητών για την Α΄ τάξη του σχολικού έτους 2018-19, στις κτιριακές εγκαταστάσεις του σχολείου, Δομπόλη 30.

Η ώρα προσέλευσης των υποψηφίων είναι το αργότερο μέχρι τις 09.00.

Η γραπτή δοκιμασία θα διαρκέσει συνολικά δύο (2) ώρες και για τα δύο μαθήματα, από τις 10.00 μέχρι τις 12.00.

Οι υποψήφιοι θα έχουν μαζί τους:

• το Δελτίο εξεταζομένου * και ένα αποδεικτικό ταυτοπροσωπίας: αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο σε ισχύ ή πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας (εκδίδεται από το ΚΕΠ),
  • στυλό χρώματος μπλε, μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα (χάρακα και διαβήτη).

Είναι δυνατόν να έχουν επίσης εμφιαλωμένο νερό.

Απαγορεύεται να έχουν μαζί τους διορθωτικό (μπλάνκο), στυλό που σβήνει, σημειώσεις, βιβλία, κινητά τηλέφωνα ή άλλες ψηφιακές συσκευές.

Οι συνοδοί θα παραλαμβάνουν τους υποψήφιους μαθητές μετά το τέλος της εξέτασης μπροστά από τον χώρο του σχολείου.

—————–

*(Βεβαίωση Υποβολής Αίτησης με τον κωδικό που έχουν αποκτήσει ηλεκτρονικά και έχουν εκτυπώσει από το σύστημα)

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://gym-zosim.ioa.sch.gr/wp/grapti-dokimasia-eisagogis-stin-a-taxi-scholikoy-etoys-2018-2019/