Οκτ 21 2015

Erasmus+, Γαλλία (Nancy) 2015

Στα πλαίσια του Προγράμματος Erasmus+, Δράσης «ΚΑ2/Συνεργασία για την Καινοτομία και την Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών / Στρατηγικές συμπράξεις / Εταιρικές Σχέσεις (Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices / Strategic Partnerships)» και ειδικότερα του προγράμματος: “Power up! Motivation for a healthy lifestyle / Get active for your future: Shaping the future career”, οι εκπαιδευτικοί του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων, Γκαδρή Ελένη και Ράπτη Ευτυχία, μαζί με 10 μαθητές επισκέφθηκαν το Γαλλικό σχολείο College Louis-Pergaud στο Chatel-sur-Moselle (Nancy) και συμμετείχαν στις δραστηριότητες του προγράμματος κατά το χρονικό διάστημα 11-17 Οκτωβρίου 2015.

College Louis-PergaudΣτην αυλή του σχολείου College Louis-Pergaud

Egger_erg.xyleiasΣτο εργοστάσιο ξυλείας EGGER στο Rambervillers

Nancy_CityHallΣτο δημαρχείο της Nancy

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/erasmus-gallia-nancy-2015/