Δεκ 13 2015

Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου 2015-2016

Τη Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015 στο σχολείο μας ολοκληρώθηκε το Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου με τους τελικούς των αγοριών και των κοριτσιών. Σαράντα οκτώ αθλητές και αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και έτρεξαν σε αρκετά αντίξοες καιρικές συνθήκες, τα αγόρια 4 φορές τον γύρο του σχολείου και τα κορίτσια 3 φορές.

Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου 2015-2016

Την ευθύνη για τη διοργάνωση και τη διεξαγωγή του Πρωταθλήματος είχαν οι γυμναστές του σχολείου, Βασιλική Κεχαγιά και Κωνσταντίνος Λώλης.

Στιγμιότυπα από τους τελικούς μπορείτε να δείτε στο ακόλουθο βίντεο:

Στους έξι πρώτους κάθε κατηγορίας απονεμήθηκαν μετάλλια και βραβεία από τον Διευθυντή, κ. Βασίλειο Κρανά, και από τους γυμναστές που διοργάνωσαν τους αγώνες, στην τελετή απονομής που έγινε στο σχολείο τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου.

Aponomi2015.2

Aponomi2015.1

Την εκδήλωση κάλυψε δημοσιογραφικά η σχολική μας εφημερίδα “Ζωσιμάδων Τύπος”.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/endoscholiko-protathlima-anomalou-dromou-2015-2016/