Ιούν 15 2016

Διάκριση και δωρεά επάθλων στο Γυμνάσιο Ντουραχάνης

Οι μαθητές του Β4 του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής με δική τους πρωτοβουλία πήραν μέρος στις «Μεγάλες Γιορτές Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης για τους μαθητές» του Δήμου Ιωαννιτών, δράση που τελεί υπό την Αιγίδα του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών & Πάσης Ελλάδος. Ανακυκλώνοντας 71.168 συσκευασίες κατέκτησαν τη 2η θέση μεταξύ των σχολείων των Ιωαννίνων.

Κατά την απονομή των βραβείων στις 10/6/2016 οι μαθητές ανακοίνωσαν την απόφασή τους να χαρίσουν τα έπαθλά τους, ένα MP4 για κάθε μαθητή, στα παιδιά του Γυμνασίου Ντουραχάνης. Ο Δήμαρχος Ιωαννιτών, κ.Θωμάς Μπέγκας, συγκινημένος από την αξιέπαινη πράξη τους, ζήτησε από το Εθνικό Συλλογικό Σύστημα Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης να επιβραβευθεί η κίνηση των παιδιών με την αποστολή επιπλέον δώρων.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρουν τους μαθητές για την κοινωνική ευαισθησία τους.

βραβείο ανακύκλωσης στο πρότυπο Ζωσιμαίαςβραβείο ανακύκλωσης στο πρότυπο Ζωσιμαίας2ο βραβείο ανακύκλωσης

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/diakrisi-ke-dorea-epathlon-sto-gimnasio-ntourachanis/