Μάι 06 2015

1ο βραβείο εργασίας Ecomobility 2015 στο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο

Στην ομάδα Ecomobility του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων απονεμήθηκε το 1ο βραβείο εργασίας 2015, σε τελετή που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 25 Απριλίου στο Αμφιθέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου Δαΐς στο Μαρούσι.

Βραβεύτηκαν οι μαθητές:

Αλεξίου Νάντια, Ασπιώτη Ισμήνη, Βακαλόπουλος Δημήτριος, Γεωργιάδη Μαργαρίτα, Γεωργοπούλου Άρτεμις, Κόλια Μυρτώ, Κυριαζή Καλλιρρόη, Νούσια Φωφώ.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Παντούλα Χριστίνα, Τσοκάνης Κωνσταντίνος

Η ομάδα δούλεψε από την αρχή της σχολικής χρονιάς μεθοδικά πάνω στους άξονες του προγράμματος:

• Ενημερώθηκε από τους υπεύθυνους για τα προβλήματα της πόλης.
  • Εντόπισε / διερεύνησε προβλήματα μετακίνησης στην πόλη και πρότεινε λύσεις.
  • Ενημέρωσε / ευαισθητοποίησε συμμαθητές, παιδιά μικρότερης ηλικίας αλλά και ενήλικες.
  • Εμπνεύστηκε / δημιούργησε μέσα από την όλη διαδικασία: αφίσες, μακέτα, τραγούδι.

Ecomobility vraveio 1Ecomobility vraveio 2

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/1o-vravio-ergasias-ecomobility-2015-sto-protipo-piramatiko-gimnasio/