Δεκ 22 2019

1ο Πανελλήνιο βραβείο & διακρίσεις στον Διαγωνισμό Bebras® –Κάστορας

Οι μαθητές του ομίλου Πληροφορικής “Προγραμματίζω με κώδικα και πλακίδια”, στις 27/11/2019 συμμετείχαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης Bebras® – Κάστορας (Bebras®ChallengeinGreece), που διοργανώνεται πανελλαδικά από το Εργαστήριο Μαθησιακής Τεχνολογίας και Διδακτικής Μηχανικής του Πανεπιστημίου Αιγαίου, με σκοπό την προώθηση της Πληροφορικής και της Υπολογιστικής Σκέψης μεταξύ εκπαιδευτικών, μαθητών και μαθητριών όλων των ηλικιών.

Στο πλαίσιο αυτού του διαγωνισμού, ο Γιώργος Σαούγκος, μαθητής του ομίλου και της Α΄τάξης κατέλαβε την 1η θέση ανάμεσα στους 4.092 μαθητές από όλη την Ελλάδα που πήραν μέρος στον διαγωνισμό για το σχολικό έτος 2019-20. Πολύ καλή θέση κατέλαβαν και οι υπόλοιποι μαθητές του ομίλου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για την πολύ αξιόλογη προσπάθεια!

Υπεύθυνη καθηγήτρια Πληροφορικής του Ομίλου: Μαρία Εξάρχου.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/1o-panellinio-vraveio-amp-diakriseis-ston-diagonismo-bebras-kastoras/