»

Μάι 17 2016

Ραπ από το Α2 στο Z-on air

Στο πλαίσιο του προγράμματος Αγωγής Yγείας «Προστάτεψε τον εαυτό σου… Πλοηγήσου με ασφάλεια», που υλοποιήθηκε το σχολικό έτος 2015-16, ο μαθητής Χρήστος Μανταλόβας του τμήματος Α2 του σχολείου μας έγραψε στίχους για ένα ραπ τραγούδι πάνω στη μουσική του “No regrets” του Kyu Tracks. Η ηχογράφηση του τραγουδιού έγινε υπό την καθοδήγηση των καθηγητών Πληροφορικής και υπεύθυνων του προγράμματος, κας Ε. Ράπτη και κ. Α. Γκόκη, και με τη βοήθεια των μαθητριών Μαρίνας Κύρκα και Μαργαρίτας Μανούση, οι οποίες έκαναν και τις δεύτερες φωνές στο τραγούδι.

Οι μαθητές του Εκπαιδευτικού Ομίλου “Z-on air – Σχολικό ραδιόφωνο”, προσκάλεσαν τους συμμαθητές τους να παρουσιάσουν το τραγούδι που δημιούργησαν στην εκπομπή του Z-on air με θέμα την τεχνολογία, η οποία μεταδόθηκε από το διαδικτυακό σχολικό ραδιόφωνο European School Radio στις 15 Απριλίου 2016 και μπορείτε να την ακούσετε ηχογραφημένη από το ιστορικό εκπομπών της ιστοσελίδας του σταθμού.
rap_z_on_air

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/rap-apo-to-a2-sto-z-on-air/