»

Απρ 27 2016

Πρόσκληση στην εκδήλωση “Πυρηνική Ενέργεια: Διερευνώντας μύθους και πραγματικότητες”

Το Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων διοργανώνει ημερίδα με θέμα “Πυρηνική ενέργεια: διερευνώντας μύθους και πραγματικότητες”, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Μαΐου 2016 στις 6.00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Η ημερίδα διοργανώνεται από το σχολείο μας σε συνεργασία με το Ε.Κ.Ε.Φ.Ε. “Δημόκριτος” και την Ε.Λ.Μ.Ε. Π.Π.Σ., με αφορμή τα 30 χρόνια από το πυρηνικό ατύχημα του Chernobyl (26 Απριλίου 1986).

Όσοι παρευρεθούν θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν υπεύθυνα από ειδικούς επιστήμονες και παράλληλα θα ενισχύσουν την προσπάθεια των μαθητών μας που θα προσεγγίσουν με τον δικό τους τρόπο το θέμα. Σας περιμένουμε όλους εκεί!

Δείτε ακόμη το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ.

πρόσκληση ημερίδας πυρηνική ενέργεια

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://gym-zosim.ioa.sch.gr/prosklisi-stin-ekdilosi-piriniki-energia-dierevnontas-mithous-ke-pragmatikotites/